Etiket: wordpress

Wordpress ile ilgili kod, eklenti, tema vs. tarzı bilgileri paylaştığım etiket.


Laaağn! Yoksa… | Kısa Yazı Serisi 39

Gerçi illa dert olmasına gerek yok ama böyle hiç ummadığın kişiden hiç olmadık bir zamanda kelimesi kelimesine hislerine tercüman olan sözler duyunca nasıl desem, mutlu oluyorum. Yanlış anlaşılmasın, aynı şey başkasında da olduğu için sevinmiyorum, beni anlayabilecek birilerini görmüş/duymuş olduğum için sevinç duyuyorum.
WordPress Yazı Paneli Yerleşimini Tek Sütun Yapma

Bilgisayarın ekranında problem çıktığından dolayı bir süredir 1366 pikselden 1024 piksele doğru bir küçülmeye gitmek durumunda kaldım. Ekran iş görüyor olsa da dar olması açıkçası çok sıkıntıydı. Ne yapılabilir diye düşündüm ve bir çözüm buldum.
WordPress Kategori Birleştirme

Varsayalım ki birden fazla kategoriyi tek bir kategoride birleştirmek istiyorsunuz. “Kod işine girmeden bu işi kolay bir şekilde nasıl halledebiliriz?” sorusuna yanıt arayacağız. Başlayalım.

WordPress Kalıcı Bağlantı Sorununa Saçma Bir Çözüm

Bir ara siteyi localhost’a yüklemiştim, bununla birlikte bir konuya tıkladığım zaman sayfa bulunamadı hatası veriyordu. Bu konuda bir öyle bir çözüm buldum ki şaşırıp kalacaksınız. Ha, belki sizin sitede işe yaramayabilir ama ben iki kere bu metotla temiz sonuçlara doğru yola çıktım.