Etiketlenmiş: wordpress

Wordpress ile ilgili kod, eklenti, tema vs. tarzı bilgileri paylaştığım etiket.

WordPress Yazı Paneli Yerleşimini Tek Sütun Yapma

Bilgisayarın ekranında problem çıktığından dolayı bir süredir 1366 pikselden 1024 piksele doğru bir küçülmeye gitmek durumunda kaldım. Ekran iş görüyor olsa da dar olması açıkçası çok sıkıntıydı. Ne yapılabilir diye düşündüm ve bir çözüm buldum.
WordPress Kategori Birleştirme

Varsayalım ki birden fazla kategoriyi tek bir kategoride birleştirmek istiyorsunuz. “Kod işine girmeden bu işi kolay bir şekilde nasıl halledebiliriz?” sorusuna yanıt arayacağız. Başlayalım.

WordPress Kalıcı Bağlantı Sorununa Saçma Bir Çözüm

Bir ara siteyi localhost’a yüklemiştim, bununla birlikte bir konuya tıkladığım zaman sayfa bulunamadı hatası veriyordu. Bu konuda bir öyle bir çözüm buldum ki şaşırıp kalacaksınız. Ha, belki sizin sitede işe yaramayabilir ama ben iki kere bu metotla temiz sonuçlara doğru yola çıktım.

Tema değiştirirken nelere dikkat etmeliyiz?

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir ve malumunuz sitenizin temasını değiştirme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Peki temanızı değiştirirken olası eksikliklerin önüne geçmek için neler yapmanız gerekiyor. Ben de 4 temel adımda neler yapabileceğinizi açıklamaya çalıştım.

Bir temaya neden para verilir?

Evet, bir tema beğendiniz ve fiyatına baktınız, ortalama 50$ – 100$ gibi paralar isteniyor. Türk yapımı güzel temalar da var ve bu temalar nispeten daha ucuz olsa da yine istenen para azımsanacak bir para değil. Soruyorum, neden bu paraları veresiniz ki?

Sade ve Estetik 7 WordPress Teması

İtiraf edeyim ki sade ve estetik olan şeyleri severim. Artık düz bir kişi olduğumdan mıdır, başka bir şey midir bilemiyorum ama açıkçası durum bu. Bu durum site için de geçerli. Neyse, sade, minimal tema sevenler için ücretsiz temalardan bir liste oluşturayım dedim.

WordPress, Shortcode ve 503 Hatası

Son bir kaç ayda ilginç bir şekilde site indekslerim düşmeye başlamıştı ve bu konuyu araştırırken Google Search Console üzerinde sitemdeki bir link için 503 hatasını döndürmüş olan 32 uyarı fark ettim. Zaten indeks filan düşüşlerde, hemen bu sorunu çözmeliydim. Yine saçma sapan bir yerden çıktı çözüm.

WordPress resim düzgün yüklenmiyor!

Bugün başıma gelen bir hata, resimde vs. özel bir durum da yok. Yani bildiğiniz resim işte ama yüklediğim zaman küçük resim düzgün yüklenmiyor, insanı deli edebiliyor. Neyse ki öğrendim, hemen anlatıvereyim iki dakikada abime/ablama.