Android Dropdown Menüden Portable Hotspot Açmak


Üstten açılan siyah menünün üst kısmında çeşitli butonlar var (toggle buton olarak geçiyor, yani basıldığında basılı kalıyor, tekrardan eski haline gelmesi için bir daha basmanız gerekiyor) ve biz de oraya bir buton daha ekleyeceğiz: Tahmin edebileceğiniz üzere Portable Hotspot butonu! Başlayalım.

Telefonu Modem Gibi Kullanmak
Bazen mobil interneti bilgisayarlar üzerinden kullanmak gerekebiliyor. Gerçi biraz kota sömürücülüğü yapıyor ama ne yaparsın… Neyse mobil interneti açması kolay da, bu portable hotspot şeyini aktifleştirmek ve kapatmak cidden zahmetli. Bir ara APK filan aramıştım ama istediğimi bulamadım.

Orada, bir buton var uzaktaaa…
Geçen gün bir ayarlama yapmam gerekti bu buton sıralamalarına ve ilgili ayar penceresini açtım. Toggle butonların yerlerini değiştirirken bir de fark ettim ki orada bir adet Portable Hotspot butonu boş boş duruyor. Gözlerime inanamadım! Meğerse onun da butonu varmış ve düğme listesine eklenmemiş ya la! Haşırt diye ekledim.

Butonu Dropdown Listesine Eklemek
Adım adım düzenleme işlemlerini gösteriyorum.

 1. Üst Menüyü Açma İşlemi
  Üst menüyü açtıktan sonra görünen butonların dışındaki tüm butonları listeleyebilmek için buton listeleme tuşuna basalım.

 2. Düzenleme Bölümüne Geçiş
  Eğer Portable Hotspot butonu listede varsa yerini değiştirmek için, yoksa da ekleme işlemini gerçekleştirmek için düzenleme penceresine geçiş yapalım.

 3. Düzenleme Menüsü
  Görüldüğü üzere bildirim panelindeki mevcut sıralamayı görüyoruz. Buradaki butonları istediğiniz gibi düzenleyebilir, sıralayabilirsiniz. Bizim Portable Hotspot butonu yoksa azıcık aşağı inelim.

 4. Available Buttons
  Gerek görmediğiniz butonların kalabalık yapmaması ve gerektiğinde tekrardan eklenebilmesi amacıyla konulduğunu düşündüğüm bu seçenekte (umarım) bizim buton vardır ve varsa bir zahmet ana listeye sürükleyip bırakmanızı rica edeceğim.

 5. Sonuç
  Eskiden bir sürü pencere açmam gerekirken şimdi çat çat iki dokunuşla tertemiz açabiliyorum. Hem de uygulama vs. kullanmadan halletmiş oldum. İyi de oldu, çok da güzel iyi oldu taaam mı!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir