Ben seçilmem, seçerim!


Takip etmek ya da etmemek, işte bütün mesele bu! Şimdi, ben takip ederim ama şimdi ben herkesi takip etmiyorum anlayabiliyor musun, prensip meselesi yani. Ama senin güzel hatırna takibe takip yaparım. Heeyt!

yuzifadesi_hıh1

Giriş
Sosyal medya mecralarında fenomen tipler vardır, böyle yüzbinlerce hatta milyonlarca takipçisi olup en fazla 40 – 50 kişi takip eden tipler işte. Hatta böyle 1 (yazıyla bir) kişi takip edenler de var. Artık ilgili kişiye çok özelsin mesajı filan mı veriyorlar bilemiyorum.

Peki başkaları takip edilirken siz neden popi olamıyorsunuz?
İşinde başarılı kişilerin, ünlülerin, gazetelerin vs. takip edilmek için yine bir sebebi oluyor ama peki ya sıradan insanlar? Cevabın sorunun içinde gizli olmasını geçersek onların yaptığı çalışmalar neden etkili sonuçlar vermiyor? Alternatif sebepler neler?

index-315754_640

Siz (sana diyorum arkadaşım) farklısınız.
Aslında büyük bir çoğunluğumuz tüm eğitimlere, kendini geliştirmelere vs. rağmen özünde bir halt olmamasına rağmen taa küçüklükten itibaren vıcık vıcık bir kişisel gelişime maruz kalırız. Nasıl mı?

  • Aman çok tatlı maşallah.
  • Çok zeki, aman şöyle şöyle yapıyor böyle böyle iyi.
  • Zeki ama çalışmıyor.
  • Aman yakışıklı oğlum/güzel kızım.
  • Benim evladım dakikada 5 soru çözüyor.
  • Kızım üniversite sınavında Türkiye 192.’si oldu.
  • Siz lidersiniz.
  • Siz aslansınız, kaplansınız.

Not: Tabii insanlara kendilerini kötü hissettirerek bir şeyler yaptıramazsınız, bu yüzden onları kandır… öhöm yönlendirmek gerekir ama konumuz bu değil.

İşte sıkıntı da burada başlıyor, şimdi aynı muameleyi çoğunlukla gerçekten zeki, yetenekli çocuk da görüyor, yeteneksiz, sevimsiz, ortalama zekaya sahip çocuk da. Aklı başında olanlar durumun farkında oluyor ama diğerleri kendilerini bir şey olduklarını zannederek büyüyorlar.

Küçükken aslan, kaplan, hanım vs. olan çocuklar büyüyünce lider, cool filan oluyorlar.

yuzifadesi_yok_ya6

Sen ağa, ben ağa, bu ineği kim sağa!
Hııı? Şimdi heeerkes lider, heeerkes zeki filan. Vatandaş niye seni beni takip etsin ki. Dengi değilsiniz bir kere. Hele de o sizi takip ederken siz onu takip etmeyeceksiniz… Aman aman aman aman!!!


Bunlar da hoşunuza gidebilir...


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir