Box Servisi Doğrulama Kodu Problemi


Merhabalar, rahat 15 – 20 dakikadır box.com’a girmeye çalışıyorum ama girene kadar 3 – 5 tane problem çözdürdü gereksiz yere. Doğrulama kodu problemi de bunlardan birisiydi ve açıkçası fark etmem biraz ilginç oldu.

Olay
Bir aralar (uzun zaman önce) yüklemiş olduğum iki dosyada ufak bir değişiklik yapmam gerektiğini fark ettim ve box.com’a girmeye çalıştım. Uzun zamandır girme ihtiyacı hissetmediğimden mütevellit biraz sıkıntı çıkardı. Neyse parola sıfırlama filan derken olayı doğrulama kodu onaylatmaya kadar getirdim. Gel gelelim 3 kez doğru bir şekilde giriş yapmama rağmen giremiyordum.

Çıldırıciğim! Bana bu hatayı veriyor: The security code is incorrect. Please check the text message and try again.

Çözüm
Öncelikle bana gelen mesaj(lar)a bir göz atalım.

Görüldüğü üzere bir önceki mesajda yeni gelen mesajda olmayan bir şey vardı: B152 Ben fazladan bunu da girdiğimden dolayı (tabii sadece kod içeriği gelince şüphe de çekmedi namıssız) doğal olarak giriş yapmamış.

İşin benim için ilginç tarafı da şu oldu. Bu ilk mesajı aslında yedekleyip silmiştim ben, sonra başıma yakın zamanda gelmiş bu olaydan sonra yedeği geri yüklemem icap etmişti. İşte bu yüklemem sayesinde durumu fark etmem kolaylaştı ve sorunu çok daha kısa sürede çözebildim.

B152 yalnız değil.
Evet, tam olarak ne olduklarını bilmiyorum ama bazı mesajlarda yine bu tarz kodlar var. Mesela kullandığınız GSM operatörü tarafından gönderilen mesajlarda buna siz de denk gelebilirsiniz.


Bunlar da hoşunuza gidebilir...


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir