Etiket: bilgisayar

Bilgisayar ile ilgili merak ettiğim her şey.

Bulduğum İlk Bilgisayar Taktiği | Kısa Yazı Serisi 35

Yıllardır Youtube üzerinde bulunan, bilumum sosyal medya mecralarında gereksiz işlerle meşhur olmuş bir çok fenomene göre çok daha iyi işler çıkartan ve bununla birlikte hak ettiği seviyenin çok çok altında olan kanallar var. Beyler bayanlar, ayıptır günahtır, yapmayın böyle.

DDoS nedir?

Son günlerde Reddit, Twitter, Spotify gibi önemli siteleri etkileyen küresel çaptaki DDoS saldırıları, komplo teorileri şöyle dursun, biz de DDoS’un ne olduğu hakkına kısaca bilgi vermeye çalışalım.Laptop’un Dayanıklı Olması

Bir dizüstü bilgisayarda dayanıklılık önemli arkadaş. Aman güzel olsun, gözüm gibi bakarım ben ona gibi düşüncelerinizden pişman olabilirsiniz. Neden mi? Hemen açıklayayım:
Laptop Satın Alma Rehberine Giriş

Laptop ya da dizüstü bilgisayar almak başlı başına bir iştir. Öyle parayı basayım bol özellikli olsun demekle iş bitmez. Bilgisayarla çok vakit geçiren biri olarak böyle bir şey hazırlama ihtiyacı hissettim, içimden geldikçe yeni yazıları da ekleyeceğim güncellemelerimi de yapacağım.
BOOT seçeneklerinde USB yok.

Windows ile yaşadığım sıkıntılardan dolayı bilgisayarda windows kullanımını mümkün olduğunca en aza indirgemek amacıyla bilgisayara UBUNTU kurayım dedim. Bu esnada boot ekranında bulamadığım USB seçeneği ve çözümü hakkında bir fikir sahibi olabilmeniz amacıyla bu yazıyı yazayım dedim.

Windows 8.1 Dosya Uzantılarını Değiştirmek

Özellikle, php, css, javascript gibi alanlarda uğraşanlar bu tarz uzantı değiştirme işlemleriyle ya da istenilen uzantıda dosya oluşturma işlemlerini sık sık yaparlar. Window 8 kullanıcılarının da bunu yapabilmesi için basit iki ayar yapmak gerekiyor, bunu göstereceğim.