Etiket: faydalı bilgiler

“Vaaay, bunu öğrendiğim iyi oldu.” temalı yazılar.

Firefox Kayıtlı Parolalarla Giriş Yapamama Sorunu

Bu firefox denilen tarayıcı parolaları filan bir kaydediyor ama eğer bir kullanıcı adında güncelleme vs. yaptıysanız sıkıntı çıkarabiliyor. Aynı gıcık olayı 3. kez yaşamamdan mütevellit konuya el atayım dedim.
ATM’den çektiğiniz parayı neden saymalısınız?

ATM’ler konusunda sıkça sıkıntı yaşamış birisi olarak bugün de bu konuya gelince ben de bir şeyler yazmak istedim. Gerçi bu yazıyı uzun zaman önce hazırlamıştım ama birkaç sebepten dolayı yayımlayamamıştım, bu zamana denk geldi diyeyim.

IDM Toplu İndirmelerde Hızlıca Seçim Yapmak

IDM programında toplu indirmeler üzerinden belli seçenekleri seçmemiz gerektiği zaman sıkıntı çıkabiliyor çünkü IDM sanki alternatif sunmuyormuş gibi bir izlenim bırakıyor. Bununla birlikte kolay bir yolu var, hemen anlatayım.

MIME Type Listesi

Kenarda durması amacıyla eklediğim, tarayıcılarda, e-postalarda, sunucu tabanlı projelerde işe yarayabilecek kapsamlı bir listedir. Listeyi ve kaynağını incelemeniz için sizi konuya davet edeyim.

MIME nedir?

Bugün indirdiğim dosyaları otomatik olarak gruplayacak bir Chrome eklentisini kurcalarken aslında uzun zamandır ara ara denk geldiğim ama nedense araştırmadığım bir konu karşıma geldi: MIME Types. Ben de kurcalama sonuçlarımı paylaştım.

İnternet Kısayolu Oluşturmak

Bir web sitesine hızlıca ulaşabilmek için masaüstünüzde simge oluşturma ve bu simgeye tıklayarak gitme esası ile çalışan internet kısayolunun nasıl oluşturulabileceğini anlatacağım.

Tilde (~) İşareti ve Klavye Kısayolları

Tilde karakteri genelde şekil olarak bilinen ama isim olarak büyük muammalarda olabilen bir işaret. Klavye kısayolları ve kullanımı da kolay ama bazen karışabiliyor. Ben de bunlara bir açıklık getiren kısa bir yazı yazdım.

Telefonunuza Bulunması Gereken 3 Not

Cep telefonları gün geçtikçe gelişiyor, özelliklerine özellik katılıyor ve biz de bunlardan az ya da çok faydalanıyoruz. Benim bugün bahsedeceğim konu not kısmıyla alakalı. Telefonun, işletim sisteminin çok önemi yok, not tutabiliyor olması yeterli. Peki hangi notları her zaman bulundurmamız faydalı olur?