Etiket: sözlük

MRP nedir?

İlginç bir şekilde MRP konusuna hiç değinmemişim, halbuki o kadar da konu monu hazırlamıştım. Neyse, bir giriş yapayım da eksik kalmasın bu da.Sistem nedir?

Sistem, endüstri mühendisliğinde sıkça duyacağınız bir kelimedir, biz de tanımını yaparak bir giriş yapalım, neymiş, ne değilmiş görelim.Metot etüdü nedir?

Mevcut yöntemlerin yetersiz kaldığı durumlarda daha iyi ve daha basit metotlar üretebilmek için mevcut iş sistematik olarak kayda geçirilir ve eleştirel olarak incelenir. Buna göre yeni bir metot geliştirilir ve uygun görülürse bu metot standartlaştırılır.
Stok fotoğraf nedir?

Stok fotoğraflar bir çok alanda kullanılabilir fakat ben web siteleri ile ilgili olan kısımla ilgili bir şeyler aktarmaya çalışacağım.İş emri nedir?

İş emri ilgili bölümün hangi işlemi yapacağını ve ne zaman yapması gerektiğini ve işlemin teknik detaylarını içeren bir belgedir. İş emri işletme içinde alınabildiği gibi müşteriden de alınabilir. İngilizcesi work order ya da job order olarak geçer.Üretim yönetimi nedir?

Üretim yönetimi işletmenin kaynaklarını müşteri gereksinimlerini işletme ve müşteri açısından etkin ve verimli olarak karşılayacak şekilde organize etmektir.Üretim planlama ve kontrol nedir?

Üretim planlama ve üretim kontrolü hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Üretim planlama ve üretim kontrolü nedir, ne işe yarar, farkı var mıdır, işletmedeki yeri nedir tarzındaki sorulara cevap arayalım.Breadcrumb menü nedir?

Arama motorları tarafından da kullanılması önerilen breadcrumb menü hakkında genel bilgiler paylaşayım.Üretim nedir?

Bu yazıda üretim ile ilgili bilgilerden işime yarayabilecek derleme bir tanım yaptım ve sizlerle paylaşıyorum.