Etiket: web tarayıcı ipuçları

Firefox Youtube videoları otomatik olarak başlamasın.

Sınırlıyı geçtim, sınırsız internette bile bazı sınırlar var. Ben de Youtube için bu sınırları geçmemek ya da mümkün olduğunca geciktirebilmek adına işinize yarayabilecek bir eklentiyi tanıtmak istiyorum.Kendinize küçük Chrome’lar hazırlayın.

Google’ın popüler tarayıcısı Chrome’u özelleştirin. Bunun için de yine Google’nın kişilerin donuna kadar bilgi alabilmek için geliştirdiği tarayıcı özelliğinden faydalanacağız.Caret browsing nedir?

Kabaca bir sitede caret karakterleri ile yapılan gezintidir diyebiliriz. Caret karakterini anlatması biraz uzun bir iş ama klavyedeki karşılığı ok tuşlarıdır diyebiliriz. Tıpkı word dosyasında karakterler imleçle hareket edebildiğiniz gibi tarayıcıya da bir imleç eklenir ve bu imleci oklarla hareket ettirebilirsiniz.HTML Tabloda Daha İyi Seçimler Yapmak

Bu seçme işleri konusunda da ne kadar çok şeyi bilmiyormuşum, vay arkadaş yahu. HTML tabloda da seçim yapmak biraz sıkıntılıdır belli yerleri seçmek istersiniz, gider ne var ne yok seçer. Bununla birlikte bir kısayol işimizi biraz daha kolaylaştırıyor.Web Sitelerindeki Linkleri Kolayca Seçmek

Muhtemelen bir çoğunuz bağlantıları seçme konusunda bir sıkıntı yaşamışsınızdır. Seçeyim derken yanlışlıkla tıklamak, yanlış/alakasız yerin seçilmesi gibi problemler yaşamamak için bir yöntem buldum.