Etiket: web tarayıcılar

Firefox Kullanıcı Profillerine Ulaşmak (Eklentisiz)

Farklı kullanıcıların kendi kişisel kısayollarını, eklentilerini, yer imlerini oluşturmasını sağlayan profillere erişim konusunda işin genel mantığını anlatmaya çalıştım. Ayrıca kolaylaştırıcı ipuçlarını ve işime yarayabilecek bilgileri, başıma gelenlerle beraber derledim.Firefox Youtube videoları otomatik olarak başlamasın.

Sınırlıyı geçtim, sınırsız internette bile bazı sınırlar var. Ben de Youtube için bu sınırları geçmemek ya da mümkün olduğunca geciktirebilmek adına işinize yarayabilecek bir eklentiyi tanıtmak istiyorum.Firefox Kayıtlı Parolalarla Giriş Yapamama Sorunu

Bu firefox denilen tarayıcı parolaları filan bir kaydediyor ama eğer bir kullanıcı adında güncelleme vs. yaptıysanız sıkıntı çıkarabiliyor. Aynı gıcık olayı 3. kez yaşamamdan mütevellit konuya el atayım dedim.
xpi Uzantılı Dosyayı Açmak

Elime geçen XPI uzantılı Firefox eklenti dosyasını incelemek için Notepad++ ile açmayı denedim ama gel gelelim karşıma şifrelenmiş gibi acayip ucuyip bir sürü karakter çıktı. Peki bu dosyayı nasıl açacaktım ben?Stylish: Sitelere CSS İle Müdahale Etme Eklentisi

Siteleri daha kullanışlı ve güzel hale getirebilmek için CSS ile müdahale etmenize yarayan süfer bir eklenti. Mağara esprilerinden önce hemen belirteyim ki bu tarz eklentilerin var olduğunu biliyordum ama gerçekten kullanmak bugüne kısmet oldu.Kendinize küçük Chrome’lar hazırlayın.

Google’ın popüler tarayıcısı Chrome’u özelleştirin. Bunun için de yine Google’nın kişilerin donuna kadar bilgi alabilmek için geliştirdiği tarayıcı özelliğinden faydalanacağız.Firefox Yanıp Sönen İmleç Sorunu

Son bir haftadır tarayıcıya bir imleç çıkageldi, orada burada dolanıp duruyor. En son kapatmak istememle beraber araştırma sürecini de başlattım. Hemen çözüme geçeyim.Caret browsing nedir?

Kabaca bir sitede caret karakterleri ile yapılan gezintidir diyebiliriz. Caret karakterini anlatması biraz uzun bir iş ama klavyedeki karşılığı ok tuşlarıdır diyebiliriz. Tıpkı word dosyasında karakterler imleçle hareket edebildiğiniz gibi tarayıcıya da bir imleç eklenir ve bu imleci oklarla hareket ettirebilirsiniz.