Etiket: web tarayıcılar

xpi Uzantılı Dosyayı Açmak

Elime geçen XPI uzantılı Firefox eklenti dosyasını incelemek için Notepad++ ile açmayı denedim ama gel gelelim karşıma şifrelenmiş gibi acayip ucuyip bir sürü karakter çıktı. Peki bu dosyayı nasıl açacaktım ben?

Stylish: Sitelere CSS İle Müdahale Etme Eklentisi

Siteleri daha kullanışlı ve güzel hale getirebilmek için CSS ile müdahale etmenize yarayan süfer bir eklenti. Mağara esprilerinden önce hemen belirteyim ki bu tarz eklentilerin var olduğunu biliyordum ama gerçekten kullanmak bugüne kısmet oldu.
Firefox Yanıp Sönen İmleç Sorunu

Son bir haftadır tarayıcıya bir imleç çıkageldi, orada burada dolanıp duruyor. En son kapatmak istememle beraber araştırma sürecini de başlattım. Hemen çözüme geçeyim.

Caret browsing nedir?

Kabaca bir sitede caret karakterleri ile yapılan gezintidir diyebiliriz. Caret karakterini anlatması biraz uzun bir iş ama klavyedeki karşılığı ok tuşlarıdır diyebiliriz. Tıpkı word dosyasında karakterler imleçle hareket edebildiğiniz gibi tarayıcıya da bir imleç eklenir ve bu imleci oklarla hareket ettirebilirsiniz.
HTML Tabloda Daha İyi Seçimler Yapmak

Bu seçme işleri konusunda da ne kadar çok şeyi bilmiyormuşum, vay arkadaş yahu. HTML tabloda da seçim yapmak biraz sıkıntılıdır belli yerleri seçmek istersiniz, gider ne var ne yok seçer. Bununla birlikte bir kısayol işimizi biraz daha kolaylaştırıyor.

Web Sitelerindeki Linkleri Kolayca Seçmek

Muhtemelen bir çoğunuz bağlantıları seçme konusunda bir sıkıntı yaşamışsınızdır. Seçeyim derken yanlışlıkla tıklamak, yanlış/alakasız yerin seçilmesi gibi problemler yaşamamak için bir yöntem buldum.

Gizli Sekme Kullanmanın Az Bilinen 4 Faydası

Gizli sekme sözcüklerini duyunca aklınıza ne geliyor? Gizli işler? Aganigi naganigi? Eğer gizli sekme kullanarak ne yapacağınızı hakkında bir fikir yürütemiyorsanız bu yazıdan sonra gizli sekmenin bağımlısı olacaksınız!

Adblock Kapatmadan Giriş Yapılamayan Sitelere Girmek

Bazı siteler reklam engelleyici kullananlar için özel bir engelleme sistemi kullanırlar ve kullanıcı adblock’u kapatmadığı sürece site içeriğini göremez. Ben de bu durum için size reklamsız alternatif bir çözüm önerisi sunacağım.