Etiket: webmaster genel


Web Sitenin Temasını Değiştirmek

Tema değiştirme düşüncesinin, isteğinin çok çeşitli sebepleri olabilir. Çağın gerisinde kalmış olmasından, rahat dürtmesine kadar çok geniş bir yelpazede bu sebepler listelenebilir. Peki temanızı değiştirirken neleri göz önünde bulundurmalısınız?Alan adı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Uzuuun zamandır şu konuya el atmak istiyordum. Bir kaç kez giriştim ama sonra hep yalan oldu. Nihayet listemi oluşturdum. Aynı konudaki diğer yazılarda olduğu gibi bu yazıda da domain alırken dikkat edilmesi gereken noktaları madde madde listeledim.“Sitem başarılı mı?” Kalitatif Bir Kaç Kural

Bir sitenin başarıya ulaşıp ulaşmadığını anlamak için bir çok araç buna imkan verse de bazı yazılı olmayan kurallar da vardır ve milletin ağzında dolaşa dolaşa artık ölçüt haline gelmiştir. Sitenin başarısı hakkında belli bir fikir sahibi olmamızı sağlar. Peki nedir bu kurallar, görelim.Site tanımı nerelerde bulunabilir?

Nadir de olsa site tanımında değişiklik yapma gereği hissedebiliyorum ama sitenin tam olarak hangi noktalarında değişiklik yapmam gerektiğini unutuyorum. Ben de bu durumun önüne geçmek için bir liste hazırlayayım dedim. Site tanımı bir sitenin hangi kısımlarında bulunabilir, görelim.Kendi trafiğinizi takip etmeyin.

Google Analytics verilerine kendi trafiğinizi dahil etmek istemiyor musunuz? Bununla birlikte Analytics ayarlarıyla boğuşmak istemiyor musunuz? Eklenti var.
Stok fotoğraf nedir?

Stok fotoğraflar bir çok alanda kullanılabilir fakat ben web siteleri ile ilgili olan kısımla ilgili bir şeyler aktarmaya çalışacağım.Sitede Beklenmeyen Bir Bağlantı: StreamTest

Az önce siteyi yenilediğim zaman değişik bir şey fark ettim. Sitenin footer kısmının da altında StreamTest ile ilgili bir logo (ve muhtemelen bir bağlantı) çıkıyordu.Bir Web Sitesinde İlk İzlenimin Önemi

Bir web sitesinin olmazsa olmazlarından birisi de siteye gelen ziyaretçilerdir. Bu yüzden de yeni bir ziyaretçi için de iyi bir ilk izlenim oluşturabilmek önemli bir iştir.