Güncel wordpress teması güncelleme uyarısı veriyor.


WordPress temanız eğer durduk yerde güncelleme hatası veriyorsa bu yazıya göz atmanızda fayda var.

Hata Senaryosu

Localhost’ta wordpress temasını kurcalıyordum ve css dosyasını küçülteyim dedim. Neyse küçülttüm, bir kaç saat sonra güncelleme uyarısı geldi. Halbuki tema en güncel wordpress temasıydı. Ne alakaydı?

Hatanın Çözümü

WordPress temalarında css dosyalarının başında açıklama satırları bulunur. Bu satırda aşağıdaki bilgiler yer almaktadır.

/*
Theme Name: Twenty Thirteen
Theme URI: http://wordpress.org/themes/twentythirteen
Author: the WordPress team
Author URI: http://wordpress.org/
Description: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
Version: 1.0
License: GNU General Public License v2 or later
License URI: http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html
Tags: black, brown, orange, tan, white, yellow, light, one-column, two-columns, right-sidebar, flexible-width, custom-header, custom-menu, editor-style, featured-images, microformats, post-formats, rtl-language-support, sticky-post, translation-ready
Text Domain: twentythirteen

This theme, like WordPress, is licensed under the GPL.
Use it to make something cool, have fun, and share what you’ve learned with others.
*/
Kaynak: https://codex.wordpress.org/Theme_Development

WordPress bu bilgilere göre hareket ediyor. Tabii css dosyasını küçültünce açıklama satırlarından eser kalmadı ve temanın versiyon bilgisi de yalan oldu. Bu durum bir güncelleme gerekliliği olarak algılandı ve bildirim geldi.

Temanızın css dosyasını (tekrardan indirin, bir yerden bulun, yedeği varsa oradan temin edin) açtım ve bu bilgileri css dosyasının başına ekledim. Yeniledikten sonra sorun ortadan kalktı.


Bunlar da hoşunuza gidebilir...


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir