Kategori: Blog

Site kategorileriyle alakalı kişisel paylaşımlar.
Apple Her Yeni Model Çıkardığında Alevlenen 14 Konu

Bu Apple yeni bir sürüm çıkarmasın, hayır her teknolojik alet için bu tarz muhabbetler döner de konu Apple olunca ooooo, sürüm özelliklerinden çok tespitler ön plana çıkıyor. Epıl bu sürümüyle insanlara şu şu tespitleri yaptırmayı amaçlıyor(!)Dalgalandım da duruldum.

Vay anam vay neler dönmüş Serhat ya… Yaaa Pelin kardeş çok rahat konuşuyordun. Yayındayız hocam. Yayında mıyız, öhöm öhöm. hastayım dedim inanmadınız bak ne oldu şimdi? Gülsenize lo!İK Çalışanlarının Başşak Konusu Yaptığı 21 CV Hatası

Aga ne yapın, ne edin bu İK tayfasının eline düşmeyin. Vatandaşlara gelen talep öyle çok ki artık e(ğ)le(n)mek için komik bahane üretme yarışı yapıyorlar. O yüzden size İK’nın başşşşşak konusu yaptığı hataların bir listesini derledim.
Bir anı: Endüstri mühendisleri neden sevilmez?

Öncelikli olarak yazının bolca küfür içerdiğini belirteyim. Endüstri mühendislerinin diğer mühendisliklere nazaran daha bir sevilmemesinin çeşitli sebepleri olsa da benim hikayeme konu olan şey her şeyi bildiklerini zannetmeleri faktörüdür. Bu yazıda bir endüstri mühendisine nasıl gıcık olunur, neden bir endüstri mühendisinden nefret edilir bir örnekle bunu yazacağım.Güzellik > İyi Sunum Yapmak

Gerçi şu son zamanlarda site ile ilgili hiçbir şey yapmak gelmiyor içimden ama bugün bir konuya denk geldim ve dikkatimi de çekince bir şeyler yazayım dedim.Endüstri mühendisliğini seçmeli miyim?

Meslek seçimi arayışı içerisinde olanlar, mühendislik için konuşacak olursak, endüstri mühendisliğine de göz atmak isteyebilirler. Ben de bunun üzerine birkaç şey yazmak istedim.