Kategori: Blog

Site kategorileriyle alakalı kişisel paylaşımlar.

Bir anı: Endüstri mühendisleri neden sevilmez?

Öncelikli olarak yazının bolca küfür içerdiğini belirteyim. Endüstri mühendislerinin diğer mühendisliklere nazaran daha bir sevilmemesinin çeşitli sebepleri olsa da benim hikayeme konu olan şey her şeyi bildiklerini zannetmeleri faktörüdür. Bu yazıda bir endüstri mühendisine nasıl gıcık olunur, neden bir endüstri mühendisinden nefret edilir bir örnekle bunu yazacağım.

Güzellik > İyi Sunum Yapmak

Gerçi şu son zamanlarda site ile ilgili hiçbir şey yapmak gelmiyor içimden ama bugün bir konuya denk geldim ve dikkatimi de çekince bir şeyler yazayım dedim.

Endüstri mühendisliğini seçmeli miyim?

Meslek seçimi arayışı içerisinde olanlar, mühendislik için konuşacak olursak, endüstri mühendisliğine de göz atmak isteyebilirler. Ben de bunun üzerine birkaç şey yazmak istedim.
Sonunda: Adsense PIN zarfını aldım.

Başımı hafifçe sola çevirdiğimde göz göze geldik. Bir süre kımıldayamadım, varlığı bir dert, yokluğu yara lanet olası pislik PIN numarası nihayet, nihayet gelmişti.

Bu site güvensiz mi? | Kısa Yazı Serisi 43

Eski ile yeni konular birbirine karıştı ve hiç ayıklayacak hevesim yok, bu yüzden bu seride bir istisna yapıp eski ya da yeni ne var ne yok ekleyerek temizliğimi yapmış sayılacağım. Bu yüzden bu yazıda 7’den fazla başlık olabilir.
Somunu Zımparalayarak Yüzüğe Çevirmek

Vatandaşın birisi (Rus) zımparalaya zımparalaya bir somunu yüzüğe çevirmiş. Şimdi yalan olmasın, çok beğendiğim ama merak ettiğim bir durum var. Bu tarz metaller genelde elde o malum metalik kokuyu da bırakıyorlar, acaba bu yüzükte de o tarz bir sorun olur mu? Gerçi dayı bir sürü şey yaptı ama yine de...

Arap Saçına Dönmüş Microsoft Siteleri

Yıllardır ara ara denk gelirim, la bu Microsoft’un acayip acayip bir sürü sitesi var, nasıl akıllarında tutuyorlar ki bu kadar siteyi diye düşünürdüm. 😀 Bugün aklıma geldi, dedim dur şunun bir listesini çıkartayım.

Tüm telefon numaraları gitti!

Youtube uygulamasında emeği geçen herkese çok pis saygılarımı iletiyorum. Lanet uygulama 1 dakikadan önce açılmıyordu ve artık en nihayetinde her şeyi silme isteği dayanılmaz bir seviyeye ulaştı. Sonuç: Anında sıfırladım. Tabii numaraların gittiğini telefonu toparladıktan sonra anlayabilmiştim.