Kategori: Diğer

Konu dışı paylaşımların yapıldığı kategori.

Firefox Quantum Highlights Bölümünü Kapatmak

Bu higlights bölümü başta güzel gibi geliyordu da yok arkadaş bazen sitelerin içerik görselleri ya da clickbait başlıkları sıkıntı olabiliyor. Bu yüzden kapatmanın daha iyi olacağını düşündüm.
Android Dropdown Menüden Portable Hotspot Açmak

Üstten açılan siyah menünün üst kısmında çeşitli butonlar var (toggle buton olarak geçiyor, yani basıldığında basılı kalıyor, tekrardan eski haline gelmesi için bir daha basmanız gerekiyor) ve biz de oraya bir buton daha ekleyeceğiz: Tahmin edebileceğiniz üzere Portable Hotspot butonu! Başlayalım.Firefox Kullanıcı Profillerine Ulaşmak (Eklentisiz)

Farklı kullanıcıların kendi kişisel kısayollarını, eklentilerini, yer imlerini oluşturmasını sağlayan profillere erişim konusunda işin genel mantığını anlatmaya çalıştım. Ayrıca kolaylaştırıcı ipuçlarını ve işime yarayabilecek bilgileri, başıma gelenlerle beraber derledim.
Hatalı İndirilmiş ve Boyutsuz Dosyayı Silmek

Sanırım IDM üzerinden indirdiğim bir dosyaya artık ne olmuşsa kendisi görüntü olarak “İndirilenler” klasöründe duruyor ama gel gelelim dosya silinmiyor. Çünkü öyle bir dosya yok(muş)(!) Diskte yer kaplıyor gibi de görünmüyor. Sildim ama namıssızı!

8 Eylül 2017 Site Güncellemesi

Sitenin blog sayfasıyla pek ilgilenmiyordum ama yine de görsel açıdan daha iyi olduğundan dolayı çok sevdiğim güncelleme tipi olan “bir anda kafamda beliren, ufak tefek ama güzel” güncelleştirmelerden yaptım.Kota Dostu ve İlginç, Metin Tabanlı 53 Subreddit

Malum bu internet sağlayıcıları tuttukları aboneyi en az 2 sene bir silkeleme işleminden geçirdiklerinden kala kala mobil internete kalabiliyoruz. Onlar da ayrı bir silkme meraklısı tabii ama yine de bu zor şartlarda interneti daha güzelleştirebilecek şeyler var.