Olmazsa Olmaz WordPress Eklentileri 2015


WordPress sitenizde mutlaka bulunması gereken/gerektiğini düşündüğüm eklentilerin bir listesini yapmaya çalıştım. Eklentileri beğenmeseniz bile ilgili alanlarda daha iyi olduğunu düşündüğünüz bir alternatifi kullanmanızı tavsiye ederim.

Bir kaç gün önce WordPress kurdum, eklentileri de kurdum ama bazı eklentileri hatırlamam biraz zaman aldı, ben de hem bir köşede bulunsun düşüncesiyle hem de bu klişe konuyu açma amacıyla kendi listemi buraya yazayım dedim.

 1. SEO
  • All In One SEO Pack
   SEO konusunda gerek bildiğim konularda gerekse bilmediğim konularda alt yapı sağlayan bu eklentiyi mutlaka kurarım.
  • Google XML Sitemaps
   Site haritaları arama motorlarının siteyi daha hızlı indeksleyebilmesi için gereklidir. Bu yüzden bu eklentiyi de mutlaka kurarım.
 2. Güvenlik
  • Limit Login Attempts
   Bu aslında wordpress’i kurma aşamasında bir seçenek olarak geliyor fakat olur da unutursam aklıma geldiğinde mutlaka kuracağım bir eklentidir.
  • Captcha
   Spam yorumları önlemek için eskiden akismet eklentisini kullanıyordum fakat Captcha ile Akismet eklentisine ihtiyaç duymuyorum.
 3. Önbellekleme
  • WP Super Cache
   Site açılış hızı bir site için çok önemli bir faktör olmaya devam ediyor. Site zamanla büyüyecek, veriler, ziyaretçiler artacak, site daha fazla kaynak tüketecek ve yavaşlamaya başlayacak. Bu yüzden cache eklentileri bu yavaşlamanın önüne geçmede kritik bir rol oynuyor. Aslında wordpress eklentileri içinde en iyi eklenti W3 Total Cache’dir. Bununla birlikte ayarları biraz ileri seviye bilgi gerektirmektedir. Bu yüzden eğer ayarların altından kalkamayacaksanız WP Super Cache araştırmalarıma göre en iyi alternatiftir.
 4. Optimizasyon
  • WP Optimize
   Veri tabanı optimizasyon aracını da kurmamak olmaz, mutlaka kurarım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir